پرت كردن باران آلودگی خورشید اتومبیل

پرت كردن: باران آلودگی خورشید اتومبیل الکتریکی دنیای خودرو

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اجازه ندارم راجع به آمار بازداشت‌شدگان حرف بزنم / استاندار اصفهان

محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان با وجود این که می‌گوید من باور یقینی دارم که مردم نامحرم نیستند ولی از ارائه آمار بازداشت‌شدگان در حوادث اخیر این استان امتناع م

اجازه ندارم راجع به آمار بازداشت‌شدگان حرف بزنم / استاندار اصفهان

استاندار اصفهان: اجازه ندارم راجع به آمار بازداشت شدگان حرف بزنم

عبارات مهم : اشتغال

محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان با وجود این که می گوید من باور یقینی دارم که مردم نامحرم نیستند ولی از ارائه آمار بازداشت شدگان در حوادث اخیر این استان امتناع می کند.

استان اصفهان از جمله استان های کشور بود که چند شهر آن در حوادث اخیر شاهد ناآرامی هایی بود. تا آنجا که اعتراضات به خشونت کشیده شد و بعضی هم کشته و مجروح شدند. در باره شرح این حوادث با محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان گفت وگو کردیم. مهرعلیزاده هرچند می گوید که به محرم دانستن مردم باور یقینی دارد ولی از ارائه آماری از تعداد بازداشت شدگان و یا آزادشدگان امتناع کرد با این حال گفت که در این استان هیچ دانش آموزی بازداشت نشده هست. در ادامه مشروح این گفت وگو را می خوانید:

اجازه ندارم راجع به آمار بازداشت‌شدگان حرف بزنم / استاندار اصفهان

چند نفر در استان اصفهان بازداشت شده است اند و چند نفر تا الان آزاد شده است اند؟

من اجازه ندارم چنین چیزی را بگویم. نمی توانم بگویم. فکر کردم می خواهید راجع به پرسشها کلی بپرسید.

خب به نظر شما ریشه اعتراضات و ناآرامی های اخیر در کشور از جمله اصفهان چه بوده است؟

محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان با وجود این که می‌گوید من باور یقینی دارم که مردم نامحرم نیستند ولی از ارائه آمار بازداشت‌شدگان در حوادث اخیر این استان امتناع م

این ها را می توانم صبحت کنم. واقعیت این است در جامعه محدودیت های بسیار زیادی در سالیان گذشته در خصوص پرسشها اقتصادی بوده هست. اعم از جنگ تحمیلی به مدت هشت سال پرسشها بعدی از جمله تحریم ها در طول سال های گذشته و مسائلی که در ده سال گذشته داشته ایم. یکسری خواسته هایی در جامعه از بُعد رفاه و اشتغال وجود دارد و کسی هم از این قضیه غافل نیست. اگر نگاه کنید مقام معظم رهبری در عید دو سال گذشته دغدغه اشتغال و اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند. در چهار سال دوره آقای روحانی و قبل تر هم همه دولت ها همواره دغدغه هایشان این بوده است که پرسشها معیشتی مردم مورد نظر قرار بگیرد.

اما محدودیت هایی از سوی امریکا و همکارانش تحمیل می شود و طبیعی است که آن ها دنبال چنین وضعیتی بودند که با تحمیل شرایط تحریم به بنیه اقتصادی کشور ضربه بزنند و دنبال این بودند که در جنگ تحمیلی و بعد آن شرایطی پیش بیاید که نارضایتی ایجاد کنند. بدیهی است که آن چه در حوزه اقتصادی مطلوب مردم است با آنچه که الان وجود دارد متفاوت هست.

مسئولین هم غافل نسیتند و با تمام وجود تلاش می کنند که این خلأ را پر کنند. اقدام بسیار ارزشمند دولت آقای روحانی این بود که دو سال و نیم انرژی گذاشت تا برجام را به موفقیت برساند و بر اساس آن تحریم ها برداشته شد تا به این ترتیب سرمایه گذاری خارجی وارد کشور شود.

اجازه ندارم راجع به آمار بازداشت‌شدگان حرف بزنم / استاندار اصفهان

متأسفانه طولی نکشید که دولت تازه آمریکا به ریاست جمهوری ترامپ که یک فرد نسنجیده گو است وارد عمل شد و در همین رابطه در هر وقت که موفق بشوند لطمه وارد می کنند. دوباره شروع کردند به بهانه گیری ضمن اینکه عهدشکنی هم کردند.

البته درست است که در جلسه اخیر شورای امنیت گفته های اخیر امریکا تقریبا به استهزا گرفته شد ولی آن ها دنبال جوسازی هستند و این ها بی اثر نیست چون انرژی مسئولین را می گیرد و برنامه هایی را که در جهت توسعه اشتغال و توسعه اوضاع اقتصادی کشور دارند تا اندازه ای منحرف می کند. از طرف دیگر اگر یک ناامنی ایجاد شود سرمایه گذار داخلی هم خود را جمع می کند.

محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان با وجود این که می‌گوید من باور یقینی دارم که مردم نامحرم نیستند ولی از ارائه آمار بازداشت‌شدگان در حوادث اخیر این استان امتناع م

این ها خیلی مشخص است که با یک برنامه ریزی خاص انجام می شود ولی به این معنی نیست که در داخل ما هیچ مشکلی نداریم و همه توطئه از خارج هست. ولی همه توطئه ها نیز از طرف دشمن از جمله صهیونیست ها و منافقین هست. در خبر رسان تلگرام می بینیم که چگونه خط می دهند ولی زمینه های نارضایتی راجع به اشتغال وجود داشت که این ها سوار شدند. ولی در فرایند کار مسئله فراتر رفت و مردم دیدند که این ها دنبال این نیستند که مسئله اشتغال را حل کنند این ها دنبال پرسشها خودشان و نا امنی هستند. دیدیدم در اصفهان و استان های دیگر دنبال اغتشاش بودند. آن هایی که ما گرفتیم بیش از 90 درصدشان کسانی بودند که کسب و کار داشتند. بعد به خاطر بیکاری نبود. مسئله جنبش بود که الان متأسفانه جنبش شدند. مسئولین باید بدانند که همچنان دشمن های مترصد وقت هستند. مردم هم بدانند که مسئولین با تمام دلسوزی مشغول کارشان هستند و تمام همت خود را به کار می بنند که از کوچکترین وقت استفاده کنند که اشتغال را توسعه دهند. ولی دشمن با ایجاد ناامنی ها تلاش می کند تا سرمایه گذار فرار کند.

این پرسشها باید بین مردم و مسئولین بیان شود و یک جریان اطلاعاتی براق باشد. بخصوص صدا و سیما در این قضیه باید به کمک بیاید. می بینیم که خیلی وقتها اظهار نظر هایی از سوی افرادی که خودشان در درون نظام هستند طرح می شود که ناامیدکننده هست. گرچه این حرفا از روی دلسوزی باشد ولی ممکن است که دیگران سوءاستفاده کنند. باید با دقت تمام مردم را به پرسشها آگاه کنند. نباید از مردم چیزی را پنهان کنیم. مردم را نامحرم ندانیم. اگر قرار است زیاد کردن قیمتی صورت بگیرد باید مردم نسبت به آن توجیه بشوند. مردم هر لحظه عالی ترین کمک و داور هستند.

اجازه ندارم راجع به آمار بازداشت‌شدگان حرف بزنم / استاندار اصفهان

به نظر شما بااهمیت ترین عامل نارضایتی مردم اصفهان چیست؟

نمی توانم بگویم که مردم از چه ناراضی هستند چون هیچ وقت آسیب شناسی نکرده ایم. اصفهان بر تصویر آنچه که به عنوان یک استان صنعتی آشنا می شود مثل همه جای کشور با مسئله بیکاری و عدم اشتغال مواجه هست. عمده نگرانی های مردم در همه جای کشور و از جمله اصفهان هم مسئله نگرانی از آینده جوانان هست.

آیا فضای سیاسی استان ها از جمله اصفهان آنقدر باز است که اعتراضات به خشونت کشیده نشود؟

جالب است که این حرکت ها به هیچ وجه ناشی از درگیری ها و اختلاف نظرهای سیاسی جناح های فعال در کشور نبود و عمدتا به شکل جنبش از بیرون کشور بود و عده ای هم یا احساسشان بوده و یا کمبودهایی واقعا وجود داشته است که در نتیجه این پرسشها پیش آمد. ولی به این معنی نیست که پرسشها سیاسی داخل بتواند باعث این اتفاقات شود.

به نظر شما به عنوان استاندار محدودیت های اعمال شده است جهت اینترنت می تواند اوضاع را بهتر کند یا بدتر باعث نارضاتی و خشم مردم می شود؟

در یک مقطع کنونی با توجه به اینکه هنوز طمع کردند و دیدند که تنها مدخل ورود به کشور از بیرون اینترنت هست، یک مقطعی کنترل مجرا می تواند یاری کند و این التهاب به جامعه را از خارج از کشور تزریق نکند. ولی اینترنت فضای شفافی است و می تواند جهت براق کردن جریان اطلاعاتی کشور و همچنین رابطه بین مردم و مسئولین به کار بیاید.

در این حوادث خودتان بین مردم رفتید که با مردم صحبت کنید و یا از فرمانداران استان اصفهان خواستید که این کار را انجام دهند؟

بارها و بارها این اتفاق افتاده است ولی ما مسئله مردم را از این اتفاقات جدا می کنیم. دیدیم و می بینیم که مردم را جنبش کردند.

یعنی شما می گوید که همه این اتفاقات شرکت یافته بوده است؟

مطمئنا بله! مشخص بود که خط می دادند با همین خبر های کانال های تلگرامی هدایت می شد. مشخص بود مگر شما نمی دیدید؟

ولی فرماندار مشهد اعلام کرده که بخش عمده ای از بازداشتی ها دانش آموز بوده اند؟ یعنی ممکن است که دانش آموزان را شرکت دهی کرده باشند؟!

اصلا اینگونه نبود که دانش آموز باشند. مشهد جریانش تفاوت دارد که توضیح آن مفصل است و تحلیل های بعدی آن را مشخص خواهد کرد. در نقاط دیگری که بعد از مشهد شروع شد جریان هدایت شده است و مشخصی از بیرون هدایت می کرد. شعارها و نشانه گذاری ها مشخص بود. در اصفهان دانش آموزی بازداشت نشده هست.

به نظر شما اقدام فوری دولت جهت حل پرسشها چه می تواند باشد؟

به نظر من دولت باید با مردم خیلی روراست باشد و ریشه های این حوادث را باز کند. باید واقعیت ها را بدون رودربایستی اعلام کند. در جهت لبیک گفتن به عده ای که نگرانی هایی درخصوص اشتغال دارند بیاید و با عدد و رقم دقیق برنامه خود را اعلام کند و بگوید که این توان ماست و این توانایی شماست و به این ترتیب می تواند پرسشها را حل کند.

شما چقدر باور دارید که مردم نامحرم نیستند؟

باور یقینی و صد در صد دارم.

پس آیا آماری از اعلام بازداشت شدگان استان اصفهان خود داری می کنید؟

نمی شود که تمام رازها را بگوییم که خیلی چیزها است که مردم علی القاعده.. . . هنگامی که رد پای فلان گروه را پیدا کردیم نمی توانیم مسئله را باز کنیم یک مسائلی است که به امنیت مردم برمی گردد. پرسشها قابل طرح پرسشها فرهنگی و اجتماعی مردم هست. مردم که دنبال انتلیجنس سرویس نیستند، مردم دنبال زندگی و راحتی هستند. باید مسئولین مربوطه مبانی و پرسشها حوزه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را با مردم در میان بگذارند. هر جامعه یکسری پرسشها طبقه بندی شده است دارد که دولت ایجاد می شود که مردم احساس امنیت کنند و دولت وظیفه خودش می داند که بحران و خطرهای امنیتی را برطرف کند.

هرچند که شما تازه مسئولیت استانداری را برعهده گرفته اید ولی در این مدت کوتاه چقدر از عملکرد خود راضی هستید؟

باید مردم و خدا راضی باشد. من با تمام وجود دارم کارها را انجام می دهم. از هفت صبح تا یازده شب کار می کنم. کارهای اساسی را هم خوب آشنا ایم و پرسشها اساسی را خوب آشنا ایم. با اولویت دنبال حل پرسشها هستیم. امیدوارم که پرسشها را حل کنیم. من خودم با تمام وجود وقت می گذارم. کار را تا اندازه زیادی می شناسم. پرسشها را خوب دسته بندی کردم و خودم از کارم راضی هستم ولی باید مردم و خدا از کار راضی باشند.

اعتمادآنلاین

واژه های کلیدی: اشتغال | اصفهان | بازداشت | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs