پرت كردن باران آلودگی خورشید اتومبیل

پرت كردن: باران آلودگی خورشید اتومبیل الکتریکی دنیای خودرو

گت بلاگز اخبار اجتماعی امکان دسترسی به اطلاعات کیفیت هوای محل سکونت تهیه آن انجام شد

معاون محیط زیست انسانی شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به افتتاح سامانه یکپارچه ایستگاه‌های پایش کیفی هوای کشور گفت: شهروندان ایرانی می‌توانند با مراجعه به این سا

امکان دسترسی به اطلاعات کیفیت هوای محل سکونت تهیه آن انجام شد

امکان دسترسی به اطلاعات کیفیت هوای محل سکونت فراهم شد

عبارات مهم : فعالیت

معاون محیط زیست انسانی شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به افتتاح سامانه یکپارچه ایستگاه های پایش کیفی هوای کشور گفت: شهروندان ایرانی می توانند با مراجعه به این سامانه به آدرس AQMS.DOE.IR به اطلاعات مربوط به کیفیت هوای محل سکونت خود دسترسی پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، سعید متصدی در مراسم افتتاحیه سامانه یکپارچه ایستگاه های پایش کیفی هوای کشور با اشاره به دیدار مدیر شرکت حفاظت محیط زیست از آزمایشگاه های اندازه گیری ترکیبات بنزین اظهار کرد: این آزمایشگاه ها جهت انجام امور پایشی در کل کشور ایجاد شده است است و در زمینه اندازه گیری ترکیبات بنزین از جمله بنزن و آروماتیک همچنین فلزات سنگین فعالیت می کند.

امکان دسترسی به اطلاعات کیفیت هوای محل سکونت تهیه آن انجام شد

وی با اشاره به افتتاح بخش GCHR به منظور اندازه گیری فورون و دی اکسین اظهار کرد: این اقدام جهت نخستین بار است که در کشور عزیزمان ایران انجام می شود و این توانمندی در هیچ یک از کشورهای منطقه وجود ندارد.

معاون محیط زیست انسانی شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره سامانه یکپارچه ایستگاه های پایش کیفی هوای کشوراظهار کرد: در کل کشور در ارتباط با پایش آلاینده ها سیاست هایی را دنبال می کنیم و توسعه و ارتقای پایش آلاینده ها در کنار اطلاع رسانی کیفیت هوا به ذینفعان مد نظر ما هست. شرکت حفاظت محیط زیست به عنوان اطلاع رسانی به عنوان یک التزام به منظور براق سازی و ارائه اطلاعات دقیق به مردم در وقت مناسب تاکید بسیار دارد.

معاون محیط زیست انسانی شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به افتتاح سامانه یکپارچه ایستگاه‌های پایش کیفی هوای کشور گفت: شهروندان ایرانی می‌توانند با مراجعه به این سا

متصدی با اشاره به تقویت فعالیت های بین بخشی در حوزه پایش آلاینده ها اظهار کرد: ارتقای آزمایشگاه های معتمد، همکاری جویی از بخش خصوصی، ایجاد اشتغال سبز، ارائه آموزش های تخصصی و عمومی از جمله کارها ما به منظور ارتقای پایش آلاینده های کشور بوده هست. در حال حاضر کارشناسان بخش پایش شرکت محیط زیست از توانمندی بسیاری در زمینه اصول شبکه های پایش برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه پوشش مناسبی از ایستگاه های پایش هوا در کل استان ها داریم گفت: ۱۹۰ ایستگاه در سراسر کشور در حال فعالیت هستند که به طور مستمر پایش هوا را انجام می دهند. توصیه با اهمیت این است که روش های استفاده شده است جهت پایش آلاینده ها منطبق با روش های بین المللی طرح ریزی شده است است.

معاون محیط زیست انسانی شرکت حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه در شرایط حاضر پایش پارامترهای گازی و ذره ای را انجام می دهیم،گفت: تنها به دنبال حل معضل کلانشهرها نبوده ایم بنابراین کیفیت هوا در سراسر کشور پایش می شود و تلاش داریم روزبه روز آن را گسترش دهیم.

امکان دسترسی به اطلاعات کیفیت هوای محل سکونت تهیه آن انجام شد

یک میلیارد تومان هزینه ساخت هر ایستگاه سنجش هوا

متصدی در ادامه با اشاره به فعالیت های مربوط به حوزه پایش در دولت یازدهم اظهار کرد: طی سه سال و نیم گذشته ایستگاه های سنجش هوا زیاد کردن ۲۱ درصدی داشته اند.ژ این در حالیست که ساخت هر ایستگاه یک میلیارد تومان هزینه در بردارد و هزینه نگهداری هر ایستگاه هر سال به ۴۰ میلیون تومان می رسد.

معاون محیط زیست انسانی شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به افتتاح سامانه یکپارچه ایستگاه‌های پایش کیفی هوای کشور گفت: شهروندان ایرانی می‌توانند با مراجعه به این سا

تکمیل شبکه گرد و غبار کشور در دولت یازدهم

معاون محیط زیست انسانی شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه دستورالعمل پایش را مطابق با استانداردهای معتبر بین المللی تنظیم کرده ایم،گفت: در دولت یازدهم شبکه گرد و غبار کشور تکمیل شد این در حالیست که در ابتدای دولت حتی استان های غربی و جنوب غربی که در معرض گرد و غبار بودند امکان پایش گرد و غبار را نداشتند و امروز در کل کشور از جمله خوزستان، گیلان و کردستان گرد و غبار پایش می شود.

امکان دسترسی به اطلاعات کیفیت هوای محل سکونت تهیه آن انجام شد

متصدی با اشاره به اینکه هشت مرکز پایش آلاینده های هوا را به صورت تجمیعی و بین بخشی داریم،اظهار کرد: سامانه آنلاین پایش کیفی هوای کشور به آدرس AQMS.DOE.IR از امروز در دسترس همه شهروندان ایرانی است و می توانند با ورود به این سامانه، اطلاعات مربوط به ایستگاه نزدیک به محل سکونت خود را دریافت کنند.

متصدی با بیان اینکه سامانه آنلاین پایش کیفی هوای کشور توانایی خواندن اطلاعات با آنالیزورهای شرکت های متفاوت را دارد، گفت: این سامانه جهت دانشگاهیان و متخصصین نیز بافایده است لیکن امکان دسترسی به کلیه اطلاعات مربوط به هر ایستگاه در این سامانه وجود دارد و در حقیقت نوعی شفافیت در ارتباط با اطلاعات کیفیت هوا جهت شهروندان و کلیه متخصصین کشور ایجاد شده است است.

معاون محیط زیست انسانی شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ارتقای سامانه یکپارچه ایستگاه های پایش کیفی هوای کشور مد نظر ما قرار دارد، اظهار کرد: یکسان سازی سیستم پایش ایستگاه ها با پایش برخط صنایع جزو برنامه های ما است.

متصدی با بیان اینکه شاخص کیفیت هوا دارای پنج پارامتر مشمول بر منوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، دی اکسید نیتروژن، ازن و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون و ذرات معلق زیر ۱۰ میکرون هست، گفت: کلیه این پارامترها در شبکه پایش اندازه گیری می شود. ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون که به نواحی تحتانی دستگاه تنفسی انتقال یافته و آنجا می ماند ناشی از فعالیت های صنعتی است که خاصیت سرطان زایی در سیستم دستگاه تنفسی دارند و می تواند به گردش خون انسان نیز وارد شود. غلظت این ذرات روزانه و در تمام ساعات اندازه گیری می شود.

معاون محیط زیست انسانی شرکت حفاظت محیط زیست راجع به آلودگی صوتی اظهارکرد: بر اساس قانون نحوه جلوگیری از آلودگی ،استانداردهای خودرویی را تدوین کرده ایم. در تمام خودروها در مرحله تولید صدای عبور، بوق و اگزوز کنترل می شود همچنین این موارد در معاینه فنی نیز پایش می شوند.

متصدی با اشاره به اینکه در زمینه ایجاد شبکه پایش آلودگی صوتی کارها خود را در امسال شروع می کنیم، اظهار کرد: از آنجا که ایستگاه های پایش هوا را داریم می توانیم طی یکی دو سال آینده شبکه بررسی آلودگی صوتی را نیز با اتکا به زیرساخت شبکه آلودگی هوا ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه در زمینه پایش پرتوهای یون ساز و غیر یون ساز و امواج با قدرت فعالیت هایی صورت خواهد گرفت،گفت: این امواج مشمول بر امواج رادیویی، گوشی تلفن همراه و پارازیت های ماهواره ای هست. از امسال کارهای خود را به منظور تکمیل شبکه های پایش جهت کنترل این امواج شروع می کنیم.

واژه های کلیدی: فعالیت | اطلاعات | ایستگاه | کیفیت هوا | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs